I.M.I. AUTO spol. s r.o.
Cabajská cesta 10
949 01 NITRA

Predaj:
0911 291 776

Servis:
0911 291 755

Spoľahlivosť a Spokojnosť zákazníkov

2013

Spoločnosť Fiat Srbsko dostala ocenenie COMPANYBEST 2012

Továreň v Kragujevaci bola úplne prestavaná a zmodernizovaná za účelom výroby nového Fiatu 500L a dnes je jednou z najmodernejších automobiliek v Európe. Jej výrobná kapacita je schopná pokryť export do viac ako 100 krajín sveta, vrátane USA.

Túto investíciu ocenila porota motoristickej organizácie AUTOBEST pôsobiacej na rozvíjajúcich sa trhoch v Európe. Spoločnosti Fiat udelila porota hlavnú cenu COMPANYBEST 2012 jednohlasne.

Ocenenie prevzal na špeciálnej prezentácii v gréckych Aténach generálny riaditeľ srbského FGA pán Cesare Antonio Ferrara. Pri tejto príležitosti povedal: „FIAT bol spustený v roku 2008 ako spoločný podnik so Srbskou republikou. V Srbsku sme najväčším investorom s celkovými investíciami cez 1,2 miliárd eur, z ktorých 350 miliónov eur bolo použitých práve na rekonštrukciu továrne v Kragujevaci. Fiat Automobiles Serbia je s viac ako 2500 zamestnancami a ďalšími 1000 zamestnancami u dodávateľov tiež jedným z najväčších zamestnávateľov v regióne. Rád by som poďakoval porote organizácie AUTOBEST, že uznala naše úsilie pri modernizácii starej srbskej továrne, z ktorej sa stala jedna z najväčších a najmodernejších tovární vo východnej Európe."

 Fiat 500L je Nováčkom roku 2013

 Nový rok začal pre skupinu Fiat úspešne. Získala totiž dve významné ocenenia. V súťaži prestížneho talianskeho magazínu Quattroruote hlasovali čitatelia v dvoch anketách: Nováčik roka 2013 a Moje obľúbené automobily roku 2012. Slávnostné odovzdanie cien sa konalo v budove Milánskej burzy cenných papierov Palazzo Mezzanotte za prítomnosti manažérov všetkých výrobcov automobilov.Fiat 500L zvíťazil v ankete Nováčik roka 2013 so 17percentným podielom hlasov, a prekonal tak Mercedes-Benz triedy A, ktorý s 16,3% hlasov obsadil druhé miesto. Nasledoval Volkswagen Golf (13,2%) a nový Fiat Panda (9,49%).

Fiat Group sa tešil mimoriadnemu úspechu aj v druhej ankete Moje obľúbené automobily, ktorú organizuje magazín Quattroruote a ďalších štrnásť odborných európskych titulov na národnej úrovni. Talianske modely sa dostali na vrchol v siedmich z desiatich kategórií. Fiat Panda získal s 26,8% hlasov prvé miesto medzi mestskými vozidlami, Fiat 500L zvíťazil medzi malými vozidlami (12,1%), Alfa Romeo Giulietta medzi stredne malými vozidlami (23,4%), Maserati Quattroporte medzi vlajkovými modelmi (23,8 %), Ferrari 458 Spider medzi kabrioletmi (18,7%), Ferrari F12 Berlinetta medzi športovými vozidlami (31,0%) a Fiat Freemont (15, 1%) medzi MPV.

 

Výrobný závod Fiatu v Pomigliano d'Arco získal prestížnu cenu Automotive Lean Production Award 2012

Výrobnému závodu Fiatu v Pomigliano D'Arco bola udelená prestížna medzinárodná cena „Automotive Lean Production 2012" v kategórii OEM (Original Equipment Manufacturer). Táto cena je komisiou odborníkov vybraných nemeckým magazínom Automobil Produktion a konzultačnou firmou Agamus Consult udeľovaná na základe dôkladnej analýzy a vyhodnocovania.

Od roku 2006 o túto najvýznamnejšiu európsku trofej usilovalo už viac ako 700 výrobných závodov z viac než 15 rôznych krajín vrátane Nemecka, Francúzska, Španielska, Beneluxu a Talianska.

Každý rok je po dôkladnej analýze dotazníkov z jednotlivých výrobných závodov vybraných celkom 5 víťazov v rôznych kategóriách. Voľba víťazov zahŕňa aj špeciálne inšpekcie vo výrobných závodoch, schôdzky a rozhovory, ktoré majú preskúmať a overiť údaje získané prostredníctvom dotazníkov.

Zvlášť je analyzovaný systém výroby a kontrolované dôsledné uplatňovanie princípov Lean Production (tzv. štíhlej výroby), a to najmä v zmysle kvality, údržby, logistiky a personálneho rozvoja vedúcich k vytvoreniu pracovného prostredia, ktoré efektívne podporuje zlepšovanie procesov výroby a systematickú redukciu odpadu. Viac infomácií tu.

 

2011

Fiat 500 má majvyšie hodnotenie v štatistike spokojnosti zákazníkov v Nemecku

Fiat 500 sa umiestnil na prvom mieste v "Štúdii spokojnosti majiteľov vozidiel", ktorú uskutočnila renomovaná agentúra JD Power and Associates, ktorá od roku 2002 vykonáva prieskumy trhu a zisťuje, koľko nemeckých motoristov je spokojných so svojimi vozidlami aj značkami. Prestížne odovzdávanie cien sa uskutočnilo v Berlíne v nakladateľstve Axel Springer.
S celkovým hodnotením 81,8% v kategórii "minivozidiel" sa Fiat 500 umiestnil na prvom mieste tohto rebríčka, ktoré je však tradične obsadzovaných nemeckými a japonskými modelmi.
Štúdia vykonávaná každým rokom po celom svete sleduje mieru spokojnosti zákazníkov na základe 67 dopytových oblastí a vlastností vozidiel v štyroch rôznych kategóriách. Za výkon, dizajn, komfort a funkcie dosiahla päťstovka 32% z celkového skóre, za kvalitu a spoľahlivosť 26%, prevádzkové náklady (palivo, poistenie, servis a opravy) 22% a spokojnosť so značkou 20% z celkového bodového ohodnotenia.
Spomínaný nemecký prieskum spokojnosti bol vykonaný on-line u 17 158 motoristov, ktorí vlastnia auto viac ako dva roky a ktorí v tejto dobe najazdili v priemere 38 700 kilometrov. Prieskum sa týkal modelov patriacich do deviatich segmentov - od minivozidiel po SUV - a skladal sa z viac ako 50 otázok.
Najzaujímavejším výsledkom tohto ročníka bolo hodnotenie u najdôležitejších kritérií - výkon, interiér a karoséria. Fiat 500 mal vo všetkých týchto oblastiach najvyššie skóre. Päťstovka vyčnieva z davu, aj čo sa týka prevádzkových nákladov. Stručne povedané, Fiat 500, ktorý zožal mnoho ocenení za dizajn a technológie, aj naďalej potvrdzuje svoju vysokú kvalitu a tiež záväzok skupiny Fiat Group Automobiles neustále zlepšovať svoje služby poskytované zákazníkom.

 

2010

Fiat 500 – najspoľahlivejšie auto

Nemecká spoločnosť pre technický dohľad GTÜ zverejnila správu o kvalite vozidiel na trhu pre rok 2011. Táto správa by mala uľahčiť rozhodovanie zákazníka pri kúpe vozidla. Bola vypracovaná na základe technického prieskumu vykonaného na 5 miliónoch ojazdených vozidiel. Výsledky uvedených technických kontrol potom poslúžili odborníkom z GTÜ k určeniu silných a slabých stránok 215 modelov.
V hodnotení kvality vozidiel starých 1 3 roky je na prvom mieste v segmentoch A a B model Fiat 500, pred Toyotou Yaris a Mazdou2. Za zmienku tiež stojí, že podľa hodnotenia nemeckého automobilového klubu ADAC je najspoľahlivejším vozidlom v segmente A a B za rok 2008 ďalší model skupiny Fiat - Fiat Panda. Ten u malých vozidiel vedie pred Toyotou Aygo a Peugeotom 206. V rovnakom hodnotení sa modely Fiat Punto a Grande Punto umiestnili na štvrtom mieste. Fiat Panda bol tiež v roku 2009 podľa hodnotenia ADAC najspoľahlivejším modelom na trhu a umiestnil sa tak v kategórii malých vozidiel registrovaných v roku 2009 pred VW Fox.
Oba úspešné modely, Fiat Panda a Fiat 500, majú na svojom konte celý rad významných ocenení a Fiat Auto Polska v Tychách, kde sú vyrábané, patrí medzi špičku svetového automobilového priemyslu. Táto továreň skupiny Fiat Group Automobiles sa od roku 2007 radí do skupiny spoločností "World Class Manufacturing", to znamená, že využíva najmodernejšie a nevyspělejší metódy pre riadenie výrobných systémov. V roku 2004 získala spoločnosť Fiat Auto Polska Národnú cenu kvality a v roku 2005 bola ako prvá poľská spoločnosť v histórii finalistom prestížnej Európskej súťaže o cenu za kvalitu - EFQM.

 Fiat 500 je víťazom súťaže „Fleetové vozidlo 2010“

Začiatkom apríla 2010 oznámil nemecký odborný časopis Autoflotte víťaza súťaže "Flotten Awards 2010" o najpopulárnejšie vozidlo vozového parku na trhu. Fiat 500 bol hneď dvakrát najlepší v kategórii minivozidiel, a to ako najlepšie auto vo svojej triede a ďalej ako najlepší zahraničný značkový produkt.
V kategórii dodávok bol potom Fiat Ducato zvolený najlepším zahraničným značkovým produktom.
Okolo 6000 čitateľov tohto periodika, medzi ktorými boli aj vedúci vozových parkov a zástupci priemyslu a služieb, volilo svojich favoritov v 14. automobilových kategóriách, a ďalej v siedmych oblastiach týkajúcich sa produktu a poskytovaných služieb. Okrem luxusnej triedy a pick-upov bola v každej kategórii udelená cena celková a ďalej cena pre importované vozidlá.

  

2008

Fiat Linea získal cenu „AUTOBEST 2008“

V rámci súťaže Autobest hodnotí odborná porota pri všetkých nominovaných automobiloch 13 parametrov, medzi ktorými nechýba design, pohodlie cestujúcich, jazdné vlastnosti, ekonomika prevádzky, pomer hodnoty a ceny a mnohé iné. Na základe týchto parametrov potom vyberie celkového víťaza z vybraných 5 finalistov, pričom každý porotca má k dispozícii 240 bodov a pri jednotlivých parametrov je stanovený maximálny počet bodov, ktoré môže udeliť. Fiat Linea sa s celkovým počtom 850 bodov umiestnil na prvom mieste. Porotu tvorí 15 špecializovaných novinárov zastupujúcich 15 európskych krajín, ktoré spoločne predstavujú významný trh s 300 miliónmi obyvateľov.

 

2007

Grande Punto a Panda zvíťazili v ankete Best Cars

Časopis Auto, motor a sport vyhlásil ve svém březnovém čísle vítěze pravidelně pořádané ankety Best Cars – Nejlepší Auta. V hlavní volbě se hlasuje v rámci 10 obvyklých segmentů (miniautomobily, malé automobily, nižší střední třída, střední třída, ...) bez omezení stáří či ceny vozu. V druhé části, označované jako volba B se hlasuje obdobným způsobem s cenovým omezením pro konkrétní segment. Vítězové volby B jsou pro čtenáře vozy s velmi dobrým poměrem cena/výkon.

Model Fiat Grande Punto zvítězil v rámci segmentu malé automobily.
Klasicky velmi dobře si stejně jako v předchozím roce vedl model Fiat Panda. Zvítězil ve volbě B v segmentu miniautomobily.

Časopis Auto, motor a šport vyhlásil vo svojom marcovom čísle víťaza pravidelne organizovanej ankety Best Cars - Najlepšie Autá. V hlavnej voľbe sa hlasuje v rámci 10 obvyklých segmentov (miniautomobily, malé automobily, nižšia stredná trieda, stredná trieda, ...) bez obmedzenia veku či ceny vozidla. V druhej časti, označované ako voľba B sa hlasuje obdobným spôsobom s cenovým obmedzením pre konkrétny segment. Víťazi voľby B pre čitateľa vozidlá s veľmi dobrým pomerom cena / výkon.

Model Fiat Grande Punto zvíťazil v rámci segmentu malé automobily.
Klasicky veľmi dobre si rovnako ako v predchádzajúcom roku viedol model Fiat Panda. Zvíťazil vo voľbe B v segmente miniautomobily.

 

2005

Fiat Punto získava ocenenie “Zlatý volant 2005"

Fiat Punto získal titul ‘Zlatý volant 2005’ – nejprestižnější německé ocenění udělované porotou automobilových odborníků a závodníků a významných osob ze světa zábavního průmyslu.
Anketu pořádá týdeník ‘Bild am Sonntag’. Každý rok je cena udělována ve čtyřech různých kategoriích. Punto zvítězilo v kategorii kompaktních vozů, na dalších místech se umístily Volkswagen Fox, Renault Clio, Toyota Yaris a Peugeot 1007.

Fiat Punto získal titul 'Zlatý volant 2005 - najprestížnejšie nemecké ocenenie udeľované porotou automobilových odborníkov a pretekárov a významných osôb zo sveta zábavného priemyslu.
Anketu usporadúva týždenník Bild am Sonntag '. Každý rok je cena udeľovaná v štyroch rôznych kategóriách. Punto zvíťazilo v kategórii kompaktných vozidiel, na ďalších miestach sa umiestnili Volkswagen Fox, Renault Clio, Toyota Yaris a Peugeot 1007.

 

2004

Fiat Panda získal cenu „AUTOBEST 2004“

V rámci súťaže Autobest hodnotí odborná porota u všetkých nominovaných automobiloch 13 parametrov, medzi ktorými nechýba design, pohodlie cestujúcich, jazdné vlastnosti, ekonomika prevádzky, pomer hodnoty a ceny a mnohé iné. Na základe týchto parametrov potom vyberie celkového víťaza z vybraných 5 finalistov, pričom každý porotca má k dispozícii 240 bodov a pri jednotlivých parametrov je stanovený maximálny počet bodov, ktoré môže udeliť. Fiat Panda sa s celkovým počtom 474 bodov umiestnil na prvom mieste.