I.M.I. AUTO spol. s r.o.
Cabajská cesta 10
949 01 NITRA

Predaj:
0911 291 776

Servis:
0911 291 755

Bezpečnosť

2013

Systém LSCMzískal ocenenie Euro NCAP Advanced

Cena Euro NCAP Advanced je od roku 2010 udeľovaná výrobcom, ktorí svoje vozidlá vybavujú pokrokovými bezpečnostnými prvkami prispievajúcimi k vyššej ochrane všetkých účastníkov premávky. Držiteľom tohto prestížneho ocenenia sa  pre rok 2013 stal systém LSCM.

Tento pokrokový bezpečnostný prvok, ktorý je súčasťou voliteľnej výbavy u modelov Fiat Panda a 500L, dokáže rozpoznať prítomnosť vozidla alebo inej prekážky pred vozidlom. Ak hrozí riziko kolízie a vodič pritom nebrzdí, zaháji brzdenie sám. Vďaka tomu je schopný nehode úplne zabrániť alebo aspoň znížiť jej následky. Tento asistenčný systém využíva laserový senzor typu LIDAR (Light Detection And Ranging) umiestnený v hornej časti čelného skla, ktorý je prepojený so systémom elektronickej kontroly stability ESP. V závislosti na určitých parametroch, akými sú povrch vozovky, rýchlosť a smer vozidla, rozostavenie prekážok, stav pneumatík apod. dokáže nárazu úplne zabrániť alebo aspoň zmierniť jeho následky. Viac o City Brake Control tu.

Úspech 500L

500L získal v roku 2012 ocenenie 5 hviezdičiek v EuroNCAP. Jeho výsledky boli natoľko výborné, že sa tento rok dostal na vrchol segmentu a bol ocenený titulom „Best in class cars of 2012“. Viac na http://euroncap.com/bestinclasscars2012.aspx 

 

2012

FIAT 500L získal v testoch EuroNCAP päťhviezdičkové ohodnotenie s celkovým skóre 83/100

Nový Fiat 500L získal najvyššie ocenenie EuroNCAP podľa nových prísnejších kritérií v oblasti bezpečnosti dospelých osôb, detí a chodcov, ako aj prvkov aktívnej bezpečnosti. To všetko vďaka novej architektúre Small Wide, ktorá prešla tisíckami hodinami virtuálnych simulácií a potom 200 testami vykonanými na jednotlivých súčastiach, podsystémoch, ďalej viac ako stovkou nárazových simulácií a tiež viac než stovkou skutočných nárazových testov.

 

2011

Fiat Freemont získal 5 hviezdičiek v teste Euro NCAP

Fiat Freemont je ďalším modelom, ktorý získal bez problémov maximálne hodnotenie v teste Euro NCAP - 5 hviezdičiek. V posledných rokoch sa už stalo samozrejmosťou, že vývojári nových vozidiel myslia na bezpečnosť od samého začiatku, preto Fiat Freemont už v základe ponúka: 6 airbagov, trojbodové bezpečnostné pásy, aktívne opierky hlavy so systémom pre minimalizáciu zranenia krku a integrované detské sedáky "child booster "pre správne usadenie detí a optimalizáciu výšky bezpečnostných pásov. Ďalej disponuje model Freemont systémy ABS a ESP s pomocným systémom Hill Holder pre uľahčenie rozjazdu do kopca, systémom ERM (Electronic Rollover Mitigation) pre zníženie rizika prevrátenia a technológií TPMS schopnú neustále monitorovať tlak v jednotlivých pneumatikách. Pre bezpečnú prepravu nákladov je tu inteligentný systém pre kontrolu stability prívesu TSC.

Fiat 500 získal 5 hviezdičiek v teste Euro NCAP

Fiat 500 získal prestížne hodnotenie piatich hviezdičiek v nárazových testoch Euro NCAP (celkovo 35 bodov) a zaradil sa tak medzi najbezpečnejšie vozidlá vo svojej triede. Na dosiahnutie tohto skvelého výsledku, venovali konštruktéri pozornosť všetkým typom nehôd: čelný náraz, bočný náraz, prevrhnutie na strechu, reťazová nehoda. Boli tiež brať do úvahy rôzne rýchlosti nárazu, rôzne typy prekážok a v neposlednom rade aj ochrane posádky s najrôznejšími fyzickými vlastnosťami.

Fiat 500 je vybavený radom sofistikovaných bezpečnostných prvkov. Pokiaľ sa jedná o pasívnu bezpečnosť, je vybavený až 7 airbagmi (2 čelné typu Dual Stage, 2 bočné, 2 okenné, 1 kolenný) a prednými bezpečnostnými pásmi s dvojitými predpínačmi a obmedzovačmi záťaže. Pokiaľ ide o aktívnu bezpečnosť, je Fiat 500 vybavený štandardne systémom ABS s EBD a voliteľne systémom ESP. Ten v sebe ďalej zahŕňa systémy ASR, MSR, HBA a Hill Holder.

Fiat Bravo získal 5 hviezdičiek v teste Euro NCAP

Fiat Bravo nadväzuje na Fiat Grande Punto a Fiat Croma a  rovnako získava maximálne hodnotenie v teste Euro NCAP - 5 hviezdičiek v nárazovom teste. V posledných rokoch sa už stalo samozrejmosťou, že vývojári nových vozidiel myslia na bezpečnosť od  začiatku. Fiat Bravo v sebe zahŕňa množstvo bezpečnostných prvkov, medzi ktorými nechýba ABS s EBD, ESP (elektronický stabilizačný program), až sedem airbagov, či aktívne opierky hlavy na predných sedadlách.