I.M.I. AUTO spol. s r.o.
Cabajská cesta 10
949 01 NITRA

Predaj:
0911 291 776

Servis:
0911 291 755

Ponuka CNG vozidiel
Na Slovensku ponúka Fiat Chrysler Automobiles vozidlá s CNG pohonom od roku 2005. Vo všetkých prípadoch sa jedná o bipalivové systémy, t.j. schopné spaľovať ako zemný plyn, tak benzín. Tlakové nádrže sú umiestnené pod podlahovou plošinou a sú vybavené elektroventilom s ochranou proti nadmernému pretlaku a prehriatiu. Do motoru je zemný plyn vedený vysokotlakovým potrubím z pozinkovanej ocele, ktoré je kryté ochranným plášťom, a cez dvojfázový redukčný ventil.
 
Samotný motor má dva nezávislé okruhy vstrekovania paliva – jeden na zemný plyn a jeden na benzín. CNG je doplnený zásuvkou s bezpečnostným ventilom s dvojitým zabezpečením, ktorá je umiestnená hneď vedľa vyústenia benzínovej nádrže. Vozidlo automaticky štartuje na benzín, avšak po niekoľkých sekundách je už motor poháňaný zemným plynom. Akonáhle sa minie zemný plyn v tlakových fľašiach, automaticky dôjde k prepnutiu na benzínový pohon. Typ paliva dodávaného do nádrže má samozrejme vodič možnosť kedykoľvek zvoliť prostredníctvom tlačítka na palubnej doske. Aj keď podľa technických parametrov dochádza vo vozidlách Fiat pri pohonu na zemný plyn k nepatrnej strate výkonu, pri jazde táto skutočnosť nie je takmer poznateľná. Naopak, pri pohone na CNG vykazuje motor tichší, kultivovanejší chod. Ešte je tu však jedna dôležitá výhoda vozidiel Fiat. Vo všetkých prípadoch sa jedná o vozidlá originálne skonštruované vo výrobe, vzťahuje sa na ne kompletná záruka výrobcu!

 

Ponuka modelov s CNG prevedením:


Fiat Panda CNG

 

 

Fiat Panda CNG je najmenším zástupcom neustále sa rozširujúcej rady modelov Fiat s kombinovaným pohonom na stlačený zemný plyn (CNG)/ benzín a zároveň je najmenším automobilom s týmto alternatívnym pohonom, ktoré je ponúkané na Slovensku. Konštrukčne vychádza z verzie 4x4 a pod podlahovou plošinou má uložené dve nádrže na zemný plyn s celkovou kapacitou 72 litrov (12 kg). Fiat Panda CNG je nielen inteligentné auto, ale aj praktické a sympatické, a predovšetkým ekologické.

Informácie o modeli Panda Natural Power

 


 

Fiat Punto CNG

 

     

 

Fiat Punto CNG je najmladším členom ekologickej rady vozidiel Fiat s kombinovaným pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) / benzín. Automobil, navrhnuný známym talianským dizajnérom Giorgettem Giugiarem, Vás očarí na prvý pohľad.
Punto Natural Power má pod podlahovou plošinou uložené dve nádrže na zemný plyn s celkovou kapacitou 84 litrov. To znamená, že pri kombinácii oboch typov paliva má Punto dojazd viac než 1020 km.
S automobilom Punto CNG budete žiariť nielen na cestách, ale naviac budete ohľaduplní k životnému prostrediu a k vašej peňaženke.

Informácie o modeli Punto CNG

 


 

 Fiat 500L CNG

 

 

Prvý dvojvalcový motor zo skupiny Fiat, ktorý spoločne s modelom 500 získal ocenenie "Medzinárodný motor roka 2011" si vás nepochybne získa aj v modeli 500L, kde je teraz k dispozícii aj s kombinovaným pohonom na zemný plyn / benzín. S kombinovanou spotrebou zemného plynu 3,9 kg/100km dosiahnete s 500L celkový dojazdu 1200 km na zemný plyn / benzín.
Šetrite s 500L životné prostredie aj vašu peňaženku.

Informácie o modeli 500L CNG

 


 Fiat 500L  Living CNG

 

Fiat 500L Living CNG je najmladším členom ekologického radu vozidiel Fiat s kombinovaným pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) / benzín. S kombinovanou spotrebou zemného plynu 3,9 kg/100km dosiahnete s 500L celkového dojazdu 1200 km na zemný plyn / benzín.

Šetrite životné prostredie ešte viac a vyberte si Fiat 500L Living. 

Informácie o modeli 500L Living CNG

 


Fiat Qubo CNG

 

 

Fiat Qubo je rovnako v ponuke i v prevedení s CNG. Pod podlahovou plošinou má uložené nádrže na zemný plyn (13,2 kg) a kapacita benzínovej nádrže zostáva nezmenená v objeme 45 litrov. Fiat Qubo Natural Power 1.4 je poháňaný motorom s objemom 1368 cm3, ktorý v prípade pohonu na zemný plyn poskytuje dostatočný výkon 51kW. 

Informácie o modeli Qubo CNG

 


Fiat Doblo Panorama CNG

 

V osobnej verzii, Doblo Panorama, v kombinácii benzín/CNG ponukaný s motorom 1.4 T-Jet s výkonom neuveriteľných 120 koní a krútiacim momentom 206 Nm pri 2000 otáčkach vo výbave PLUS, ktorá reprezentuje druhý výbavový stupeň, a obsahuje napríklad: centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, manuálnu klimatizáciu, výškovo a osovo nastaviteľný volant, rádio MP3 Bluetooth, zadné výklopné dvere (nahor) LIFT GATE, posuvné zadné bočné dvere na strane vodiča a spolujazdca, 4 airbagy, a ESP + ASR / MSR, HBA a Hill Holder. Fiat Doblo, sa určite stane vaším dobrým spoločníkom na všetky cesty.

Informácie o modeli Doblo Panorama CNG

 


Ponuku úžitkových vozidiel nájdete na nových stránkach http://www.fiatprofessional.sk/